Kupujemy przenośny komputer

StockSnap / Pixabay

Każdy z nas potrzebuje dziś skorzystać od czasu do czasu z komputera. Oczywiście bardzo dużo pomagają nam na co dzień telefony komórkowe, nasze smartphone’y. I tak jednak potrzebujemy komputerów żeby coś napisać, wydrukować, popracować i pograć w wolnej chwili. Znacznie bardziej komfortowo surfuje się nam po internecie na komputerze, niż telefonie komórkowym. Jaki więc komputer powinniśmy kupić?

Stacjonarny komputer czy przenośny?

Kupując komputer musimy zastanowić się nad tym czy wolimy urządzenie stacjonarne, czy może preferujemy zakup komputera przenośnego. W większości przypadków wybierany w dzisiejszych czasach jest laptop, ponieważ może być wykorzystywany tak samo jak komputer stacjonarny, a oprócz tego możemy go zabrać ze sobą w podróż.

Ile kosztuje nowy komputer przenośny?

Jaką cenę trzeba zapłacić za nowego, dobrej jakości laptopa? Zadając takie pytanie na jakimkolwiek forum internetowym trzeba być przygotowanym na to, że wywoła się prawdziwą burzę w komentarzach. Jedni uważają, że dobry laptop wystarczy do przeglądania codziennie internetu, inni natomiast, że powinien spełniać bardziej profesjonalne wymagania. Jedni i drudzy mają tak naprawdę rację, ponieważ wszystko zależy tak naprawdę od naszych wymagań.
Najtańsze nowe laptopy możemy kupić już za 1000-1500 złotych. Średnia półka to urządzenia w cenie 2500-3500 złotych. Wszystko ponad to jest już uznawane za bardziej profesjonalny sprzęt. Najdroższe urządzenia kosztują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Artykuł powstał dzięki Laptop SPA