Jak wygląda granie w sudoku?

stevepb / Pixabay

Gry logiczne to coraz bardziej popularna rozrywka. Wiele osób decyduje się na bardzo zaawansowane gry logiczne, gdzie pojawiają się także elementy gier zręcznościowych. Inni gracze wolą jednak klasyczną rozrywkę. Jedną ze standardowych gier logicznych jest sudoku. Jak się gra w sudoku?
Gra sudoku polega na poprawnym wypełnieniu diagramu. Należy robić to liczbami od 1 do 9, które nie mogą jednak powtarzać się w wyszczególnionych rzędach i kwadratach. Choć brzmi to nieco skomplikowanie, to jednak w zasadzie jest bardzo łatwe, szczególnie na podstawowych poziomach gry.

 

Standardowa gra sudoku opiera się na wyżej podanych zasadach. Zagadka nie zostanie rozwiązana, dopóki wszystkie miejsca na diagramie nie zostaną wypełnione. Wiele osób jednak w pewnym momencie porzuca rozrywkę, ponieważ wydaje się im ona zbyt prosta. W takim momencie warto jest zdecydować się na wypełnianie sudoku online. Na stronach internetowych i w specjalnych aplikacjach można znaleźć nieco inne wersje gry, gdzie pojawiają się dodatkowe utrudnienia. Pozwala to na dalsze wypełnianie bez poczucia znużenia. W przypadku znudzenia warto też zmienić poziom trudności gry na wyższy.