Pomocny internet

BenDragon / Pixabay

Internet to w obecnych czasach bardzo potężne narzędzie. Korzystają z niego nie tylko dorośli, ale także dzieci. Wbrew ogólnej opinii dzieciaki nie tylko grają w gry, czy też korzystają z portali społecznościowych.

Edukacja

Nadzór rodziców jest bardzo potrzebny, bardzo szybko można zginąć w tym ogromnym gąszczu różnych pokus. Jednak dobrze pokierowany człowiek będzie potrafił odnaleźć swoją drogę. Często nie wiedząc jak napisać wypracowanie, czy rozwiązać jakieś zadanie wpisujemy w wyszukiwarkę różne hasła. Bardzo szybko odnajdujemy interesujący nas temat, jak chociażby referat wzór, a może skomplikowane zadanie z fizyki, cz też pomoc ortograficzna.

Tak, tak. Czasy książek, słowników powoli odchodzą w zapomnienie, wszyscy korzystają z multimedialnych wspomagaczy. Czy to dobre rozwiązanie? Z jednej strony tak, z drugiej niestety, ale tradycyjne, pięknie pachnące papierem książki przestają być potrzebne. Starsze osoby doceniają kartkę w ręce, są pewni, że to co na papierze nie jest ulotne. Z internetem bywa różnie, jednego dnia jest to a drugiego co innego. Warto podejść rozważnie do korzystania z internetu, aby mądrze go eksploatować, z korzyścią dla nas na przyszłość.

Pokusy są bardzo przyjemne, jednak czas nieubłaganie ucieka, nie wiadomo nawet kiedy, a na zegarku wybijają kolejne godziny. Czas przeznaczony chociażby na nasze ulubione zajęcia, hobby zostaje pochłonięty bezpowrotnie. Niestety nic się już nie wróci, to co zostanie zaprzepaszczone jest nieodwracalne.