Suplementy mineralne w terapii nadciśnienia tętniczego

frolicsomepl / Pixabay

Świat z dnia na dzień pędzi coraz szybciej, obecnie wszystko wyhamował trochę koronawirus, jednak wciąż ludzie są zabiegani, zapominają o swoim zdrowiu, które jest najważniejsze. Bo przecież po co komuś pieniądze, skoro straci je na leki czy też inne suplementy ratujące życie.

Światowa Organizacja Zdrowa skrupulatnie prowadzi szereg statystyk, wśród nich na pewno odnajdziemy dane, które dotyczą problemów z nadciśnieniem tętniczym. Eksperci uważają, że to właśnie ta choroba jest przyczyną najczęstszych zgonów, jest to bardzo niepokojąca informacja, szczególnie gdy ilość osób chorujących na nadciśnienie regularnie wzrasta.

Statystyki nie obejmują jednak sporej grupy osób, często też pacjenci, u których zdiagnozowano zaburzenia nie stosują się do zaleceń lekarza, nie podejmują farmakoterapii, nie mówiąc już o leczeniu niefarmakologicznym.

Czynniki, które wpływają na ciśnienie tętnicze

Lekarze każdego dnia alarmują, aby ludzie zmienili dotychczasowy styl życia. Więcej aktywności fizycznej, to nie wszystko, ważne jest także wprowadzenie odpowiedniej diety. Czynniki te są najważniejsze, jednak używki czy też stres to kolejne, bardzo ważne elementy, które mają duży wpływ na wysokość ciśnienia.

Dieta i ruch to nie wszystko, ważne są także składniki mineralne, które często wypłukiwane są z organizmu człowieka poprzez niewłaściwe postępowanie. Do najczęściej uciekających z organizmu osoby z nadciśnieniem należy wapń, magnez, a także pojawia się nieprawidłowe stężenie cynku, żelaza, miedzi.

Osoby, które podejmą walkę o swoje lepsze zdrowie mogą podjąć szereg działań, które będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Ciekawym rozwiązaniem są preparaty, które wspomagają suplementację brakujących składników mineralnych. Wśród dobrych produktów na rynku można odnaleźć Presuren Cardio https://www.bbsystem.eu/presuren-cardio-cena-apteka-opinie.htm. To nie jedyny suplement, każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojej kieszeni, jednak warto pomyśleć o własnym zdrowiu.