Marshmallow challenge – jak grać?

StartupStockPhotos / Pixabay

Marshmallow challenge to ćwiczenie, które w ostatnich latach zyskało sobie szczególną popularność. Jest to dobra zabawa dla ludzi w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych. Jest to niezwykle rozwijająca kreatywność zabawa. Mimo tego, że najbardziej widocznym efektem tej aktywności jest śmiech, warto wspomnieć, że wspomaga ona nietypowe myślenie i daje pole do eksperymentowania. Marshmallow challenge łączy przyjemne z pożytecznym!

Marshmallow challenge instrukcja

Zasady gry są wyjątkowo proste, nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności i sprzętów, dzięki czemu jest to zajęcie dla każdego. Wielu z nas pamięta je zapewnie z czasów szkolnych, lecz zapewne pod inną nazwą. W artykule tym przedstawimy Wam najpopularniejszy model gry w marshmallow challenge.

Podstatwowym założeniem gry jest zbudowanie trwałej budowli. Marshmallow Challenge jest to gra polegająca na tym, by z konkretnych materiałów (20 sztuk surowego spaghetti, 1 m sznurka i 1 m taśmy malarskiej) zbudować podstawę, na której szczycie będzie w stanie utrzymać się duża pianka marshmallow. Celem gry jest by budowla była możliwie jak najwyższa. Najczęściej wykonuje się ją w kilkuosobowej grupie, budowa wymaga więc współpracy i koordynacji. Na wykonanie zadania jest 18 minut. Czas ten poświęcony powinien być na dynamiczne burze mózgów, dyskusje i oceny pomysłów. W tym czasie grupa musi ustawić na stole budowlę, która bez podtrzymywania będzie stać stabilnie. Na szczycie konstrukcji umieszcza się piankę. Gra wygrana jest wtedy, gdy utrzyma się tam bez zawalenia wieży.

Jest to jeden z najlepszych sposobów na zabicie nudy i ciekawe spędzenie wspólnego czasu. Gra rozwija wyobraźnię i umiejętność pracy w zespole. Pozwala spojrzeć na pracę w grupie z nieco innej perspektywy. Co ciekawe, dzieci osiągają w tej grze wyniki lepsze od dorosłych. Wyzwanie to coraz częściej zaleca się na szkoleniach biznesowych, sprawdza bowiem umiejętność nieszablonowego podejścia do problemów. Jest to wyzwanie dobre dla każdego i z pewnością warto sprawdzić swoje siły.