Inne gry Lotto, czyli jak dać sobie szanse na sukces

jerrykimbrell10 / Pixabay

Gra w główną nagrodę Lotto może okazać się po czasie frustrująca i ciężka – w końcu ile można bez rezultatu wysyłać liczby. Na szczęście Lotto oferuje jeszcze inne gry, w których, jak niektórzy mawiają, mamy większą szansę na wygraną. Jakieś ziarno prawdy w tym jest – statystyki pokazują, że w zdrapkach i Keno pada więcej wygranych niż w klasycznym Lotto. Zresztą, niektóre z tych minigier są znacznie prostsze – wystarczy kupić i wysłać los i gotowe – wystarczy odrobina szczęścia i zakup może się zwrócić. Jak zatem wyglądają dwie najpopularniejsze minigry od Lotto?

Zdrapki

Wszech dostępna opcja gry – zdrapkę dostać możemy praktycznie w każdym markecie, kiosku, czy – rzecz jasna – punkcie Lotto. Aby zagrać, należy postępować zgodnie z instrukcją na odwrocie zdrapki – jak sama nazwa wskazuje odpowiednią część z farbą należy zerwać, żeby sprawdzić, czy wygraliśmy. Wysokość możliwych nagród zależy od zdrapki – ciekawą zdrapką jest Ekstra Pensja, która jako wygraną oferuje wypłacanie pięciu tysięcy złotych co miesiąc przez okres dwudziestu lat, lub jednorazową wypłatę stu tysięcy złotych!

Keno

Nieco przypominająca klasyczną grę, posiada jednak nieco większe szanse i znacznie częstsze losowanie. Wygrana jest zależna od stawki – najwyższa możliwa nagroda to dwa miliony złotych! Jak grać w Keno? Aby zagrać w Keno, musimy w punkcie lotto poprosić o tę grę, a następnie skreślić od 1 do 10 liczb z 70 możliwych. Następnie musimy określić stawkę – podstawowa stawka, kosztująca nas 2 zł da nam możliwą największą wygraną dwieście tysięcy złotych. Stawkę możemy podnieść nawet dziesięciokrotnie!