Aplikacja wino

Erik_Lucatero / Pixabay

Wino jest coraz modniejszym trunkiem. Wygrało z klasowością i dziś mogą się nim cieszyć i delektować wszyscy. Jednak nie każdy sam potrafi rozprawić się z szerokim asortymentem tego trunku.

Aplikacja wino

Wina należą do bardzo złożonych produktów. Dzielimy je w pierwszej kolejności na wina: białe, czerwone i różowe. Następnie, na wina: wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Do tego, każdą z tych kategorii dzielimy na wina ,,frizzante” i nie ,,frizzante”, czyli wina musujące i nie musująca. A gdyby komuś było mało, to na sklepowych półkach mamy też wina szampanowe. Można więc się w tym pogubić. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia i aplikacje mobilne. Bo w końcu, w dzisiejszych czasach mamy aplikacje nawet do picia wody. Więc czemu nie zrobić takie do picia wina?
Jedną z aplikacji mobilnych na telefon jest aplikacja o prostej i wymownej nazwie: ,,Do Trzech Dych” na iPhone’a. Jest to aplikacja w której znajdziemy opisy i oceny win z dyskontów i sieciówek. Jest to świetna pomoc dla laika, który gubi się wchodząc w sklepie na dział z alkoholami.
Kolejną aplikacją jest ,,Wine Notes”. Jest to aplikacja służąca do zapamiętywania wina które pijesz i opisania swoich odczuć. Za pomocą suwaków ustawiasz parametry, możesz zapisać zdjęcie butelki i zeskanować kod kreskowy żeby oszczędzić sobie wpisywania skomplikowanych i wymyślnych nazw.
Trzecią aplikacją jest ,,Cor.kz” – Jest to aplikacja posiadająca ogromną bazę win, które są oceniane przez użytkowników na całym świecie. Jest też bardzo łatwa w obsłudze i jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy zeskanować kod kreskowy by uzyskać dostęp do opinii na temat danego trunku. Zyskujemy dzięki temu wartościową ocenę i jesteśmy wstanie uniknąć sytuacji w której kupimy wino, kompletnie nie wpisujące się w nasze oczekiwania i gusta. Jak większość wie, opisy producentów przypominają często poezję z której ciężko wyciągnąć jakieś konkrety. Niestety laikom nic nie mówi określenie ,,nuta dębowej beczki” czy ,,aksamitny długi finisz”. Tak więc, technologia coraz bardziej ułatwia nam życia, nawet w aspekcie picia wina.