Beagle wprost z Wielkiej Brytanii.

valtercirillo / Pixabay

Beagle, pies rasowy.

Anglicy zazwyczaj słyną z wysokiej kultury osobistej. Ich sposób bycia, poziom społeczny zupełnie odbiega od innych kultur. I tu, w ich kulturze wyłania się ta niezwykle poważna rasa – beagle. Oferty tej rasy psa również w Polsce – beagle kujawsko pomorskie, i można zakupić w cenie kilku tysięcy złotych.
Koszt tego psa to inwestycja na kilka ładnych lat. O niego należy bardzo dbać, o jego zdrowie i higienę. Rasa ta jest bardzo delikatna. Słaby układ odpornościowy może przysporzyć różnego rodzaju choroby.

Beagle w kilku odsłonach.

Dogodny dla rodziny z małymi dziećmi, może być właśnie beagle. Jak i do domu rodzinnego tak i na polowania. Jego zadań do wykonywania może być kilka, od tropienia po szukanie zwierzyny. Podczas polowań warto zainwestować w system elektroniczny, który namierzy psa, gdy się zgubi.
Pies ten średniego wzrostu, o nie dużej wadze. Ma i on swoją historię, która pozwala dokładnie określić, jak powstała jego rasa. Odkryto, że beagle to psy powstałe z mieszanki dwóch ras już istniejących, używanych do polowań.
Beagle to rasa w kilku barwnych odsłonach, dwu kolorowe, trzy kolorowe, odmiany tego psa są w ofercie. Ceny szczeniąt wahają się od kilkuset złotych z rodowodem do ponad tysiąca.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że beagle to elegancki piesek z delikatną, krótką sierścią przylegająca. Przyjazny dzieciom, i pożyteczny podczas polowań za zwierzyną. Pies tropiący, od setek lat na polowaniach.