Sprawdź, jak dopasować czapkę do kurtki zimowej

Wyjście z domu w okresie zimowym oznacza dość długie przygotowania. Trzeba się przecież solidnie zabezpieczyć przed zimnem, aby nie złapać jakiejś infekcji. Odpowiednio dopasowane ubrania i dodatki nie tylko dobrze izolują, ale także zapewniają wygodę. Nie można też zapominać o estetyce. Dlatego tworzenie zimowych stylizacji do łatwych z pewnością nie należy.

Trudna sztuka dopasowania czapki do zimowego okrycia

Wiele osób nawet w największe mrozy chodzi bez czapki. Jednak to niezbyt rozsądne ze względu na duże ukrwienie głowy, a w związku z tym wyjątkową jej wrażliwość na wahania temperatury. Nie ma sensu dygotać z zimna i lepiej zaprzyjaźnić się z czapką, tym bardziej że do wyboru są naprawdę ciekawe modele. Okrycie głowy sprawia, że jest po prostu cieplej. Przy okazji nie warto też rezygnować z rękawiczek i szalika, ponieważ sama kurtka nie wystarczy, aby zapewnić komfort cieplny.

Problem natomiast pojawia się podczas dopasowania czapki do okrycia zimowego. Trzeba wziąć pod uwagę materiał, kolor, styl, ale też indywidualny gust.

Materiał ma znaczenie

Czapki zimowe męskie czy damskie mogą być wykonane z różnych materiałów. Doskonałe właściwości termoizolacyjne ma wełna, która ponadto nie elektryzuje się i rzadko uczula. Warto pamiętać, że lepiej ochroni przez zimnem czapka wełniana o luźniejszym splocie. A jeżeli ktoś obawia się przemoczenia, to należy zdecydować się na wełnę merino o niskim współczynniku pochłaniania wody.

Dobrym rozwiązaniem okazują się także czapki z akrylu, który strukturą przypomina wełnę, jednak jest nieco bardziej elastyczny. Tego typu okrycia głowy znakomicie pasują do eleganckich kurtek zimowych.

Z kolei do kurtek sportowych optymalnym wyborem są czapki z polaru lub thermolite. To materiały lekkie, oddychające i o dobrej izolacji cieplnej. Szybko też schną, a jak wiadomo zimą często zdarzają się opady marznącego deszczu. Warto podkreślić, że w ofercie dostępne są nawet modele łączone, w których warstwa zewnętrzna jest z wełny, a podszycie z polaru – na większe mrozy czapka idealna.

Spójność kluczem do perfekcyjnej prezencji

Każdy detal ubioru powinien być dobrze dobrany do innych elementów. Lepiej zachować pewien umiar, a trendy powinny się stać wyłącznie inspiracją. Bezmyślne kierowanie się modą nigdy nie daje korzystnych efektów. Ważne okazuje się dopasowanie kolorystyczne. Osoby szczupłe dobrze wyglądają w dużych i grubo plecionych czapkach, ale już przy szerokich ramionach warto zdecydować się na model, który nie powiększy optycznie góry.

Uniwersalna czapka to gładka, wełniana i w stonowanym kolorze. Taka pasuje praktycznie do każdej kurtki zimowej – zarówno tej w stylu eleganckim, jak i sportowym. Przy jasnej karnacji sprawdzają się brązy i granaty, natomiast przy śniadej grafity i czernie. Wzorzyste modele dobrze się prezentują z kurtkami w stylu sportowym. Z kolei męskie czapki zimowe z daszkiem okazują się idealnym wyborem podczas opadów śniegu. W ostatnim czasie bardzo popularne są także smerfetki z obniżonym tyłem, które dodają nieco luzu w wyglądzie.