Spacerkiem po Krakowie i okolicach.

dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Często decydujemy się na wykorzystanie urlopu na wyjazd do jednego z bardziej znanych polskich miast, czyli do Krakowa (tablica małopolska). Jednak warto pamiętać, że taka zorganizowana wycieczka musi mieć obrane najważniejsze punkty, które warto zobaczyć. Czasem zastanawiamy się gdzie na spacer w okolicach Krakowa jest jedną z oczywistych odpowiedzi. Możemy przecież wybrać się na spacer do malowniczego Kazimierza.

Poznajemy malowniczy Kazimierz

Aktualnie miasto założone przez Kazimierza Wielkiego graniczy z Krakowem. Charakterystyczną zabudową z rzeką jest doskonałym miejscem na spacery. W tym miejscu możemy również zobaczyć słynna fabrykę Schindlera. Możemy również przejść obok synagogi, a ponadto możemy obejrzeć naprawdę wiele świątyń katolickich. W ten sposób możemy obserwować dwie kultury funkcjonujące obok siebie. Warto obejrzeć to miasteczko z jednej i drugiej strony Wisły. Pamiętajmy również o zakupie małego żyda, który ma przynosić nam szczęście do pieniędzy, jeśli tylko potrzemy go kciukiem.
Oczywiście możemy również wybrać się na sam Wawel w końcu jest tam tyle atrakcji, że nie starczy nam jednego dnia, więc warto rozdzielić sobie zwiedzanie Wawelu na kilka dni, żeby móc obejrzeć wszystkie atrakcje jak i wysłuchać informacji podawanych przez przewodnika.
Każda taka wyprawą wzbogaca naszą wiedzę, a przy okazji odpoczywamy od codzienności. Warto wybrać się w oba te miejsce ponieważ są magiczne. Zarówno Kazimierz jak Wawel, które są od siebie oddalone o kilka minut spaceru pokazują nam świat, który zatrzymał się w miejscu. W końcu to czasy formowania się naszego państwa. Warto także pamiętać, że są tam ślady historii, o których warto pamietać, bez względu na to czy miały miejsce dawno temu czy też należą do historii najnowszej. Pamiętajmy również o zachwycie na widok tych wszystkich budowli, które zachwycają pięknem nawet jeśli nie możemy ich oglądać w pełnej krasie. Jednak zawsze warto wybrać się do Krakowa i zwiedzić jego najbliższą okolice.