5 metod na pozyskanie followersów, których musisz spróbować

Posiadanie konta na Instagramie, to obecnie już nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, sposób na poznawanie nowych ludzi, czy też miejsce gdzie możemy się dzielić publikowanymi przez nas treściami z większym gronem zainteresowanych. Dzisiaj Instagram to przede wszystkim proste, a jednocześnie dające ogrom możliwości, narzędzie marketingowe. Krótko mówiąc, na prowadzeniu popularnego profilu możemy całkiem nieźle zarobić. Aby jednak można je było uznać za popularne, musimy zgromadzić spore grono obserwujących. To bowiem jaka liczba Instagram followers widnieje na naszych kontach definiuje jego wartość marketingową. Im więcej obserwujących, tym chętniej właściciele popularnych marek będą chcieli z nami współpracować. Osoby szczycące się już gronem kilku tysięcy followersów mogą liczyć na darmowe próbki produktów, mając natomiast obserwujących kilkadziesiąt tysięcy, możemy już liczyć na wynagrodzenie czysto finansowe. Jak jednak taką społeczność zgromadzić? Przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze – publikuj wartościowe treści

Publikowanie wartościowych treści to niewątpliwie jeden z podstawowych sposobów na pozyskanie dużej popularności na Instagramie. Im bardziej dopracowane, spójne i profesjonalne będą nasze zdjęcia, tym chętniej inni użytkownicy będą je oglądać. Poza pięknymi zdjęciami warto zadbać o rzetelny i wartościowy merytorycznie opis. Piękne zdjęcia wraz z niosącym jakieś przesłanie opisem będą przez naszych obserwujących zapisywane, to z kolei zwiększy nasze zasięgi i spowoduje, że zdjęcia dotrą do jeszcze większego grona zainteresowanych. Tworząc opisy warto zadbać o to, aby były w dwóch językach – naszym, którym posługujemy się na co dzień i z którego korzysta największa grupa naszych obserwujących oraz w uniwersalnym języku angielskim.

Po drugie – bądź systematyczny

Brak systematyczności może zniszczyć najbardziej nawet popularny profil na Instagramie. Użytkownicy lubią wiedzieć, że tematy które ich zainteresowały będą się pojawiały cyklicznie, dlatego publikuj często i regularnie – najlepiej codziennie. Jeżeli Twoje treści będą dodawana o stałych godzinach zyskasz dodatkowo . Może Twoi użytkownicy akurat w porze lunchu lubią przeglądać Instagrama? Nie pozwól im się zawieść.

Po trzecie – dodawaj instastory

Instastory to bardzo interesujące chociaż stosunkowo nowe narzędzie promocyjne na Instagramie. Umożliwia dodawanie zdjęć, filmów i innych treści na bieżąco – w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu nawiązujemy bliższa więź z odbiorcami, którzy poznają nas od drugiej, bardziej ludzkiej strony. Nie jesteśmy już tylko anonimową postacią publikującą treści, ale prawdziwym człowiekiem, z którym łatwiej się zaprzyjaźnić. Dodatkowo Instastory daje szerokie możliwości wchodzenia w interakcje z naszymi obserwującymi przy pomocy ankiet lub pytań.

Po czwarte – sięgnij po płatną promocję

Płatna promocja, uznawana za ostatnią deskę ratunku w przypadku spadającej popularności, wcale nie musi nią być. Obecnie wiele serwisów internetowych, takich jak Tanielajki.pl, oferuje kupno obserwujących na Instagrama. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz szybko i bezwysiłkowo pozyskać spore grono obserwujących. Usługa nie jest jednocześnie droga. Już za kilka złotych możesz zdobyć popularność, na którą musiałbyś ciężko pracować kilka miesięcy a nawet lat! Opcję tę zdecydowanie warto rozważyć w przypadku, gdy zależy nam na szybkim rozwoju lub intensywne działania, jakie wprowadzamy nie przynoszą zamierzonych efektów.

Po piąte – dbaj o swoich obserwujących

Pozyskanie dużego grona obserwujących, to jeszcze nie wszystko. Aby bowiem chcieli oni z nami zostać, musimy o nich zadbać. Cały czas dostarczać im wartościowych treści, odpowiadać na wiadomości, a nawet zaczepiać, pisać komentarze pod ich postami, wysyłać polubienia. Obserwujący lubią czuć, że relacja która Was łączy nie jest jednostronna. Pytajmy zatem czego oczekują, na jakie treści czekają i je twórzmy – odpowiadajmy na potrzeby rynku.