Ciepło w zimie, zimno w lecie

nirolfix / Pixabay

Gorące baseny cieszą się coraz większą popularnością. Być może dlatego, że mieszkając w kraju, w którym przez większość roku panuje zima, lubimy zanurzyć się w ciepłej wodzie i zażyć kąpieli mimo niskiej temperatury powietrza.

Termy Czechy blisko Cieszyna oferują wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu przez cały rok. Wizyta na termach przy czeskiej granicy jest szczególnie przyjemna zimą. Na głowę spadają nam płatki śniegu, dookoła oko cieszą piękne widoki gór pokrytych sporą warstwą nienaruszonych białych zasp, a świeże i mroźne powietrze oczyszcza organizm i uspokaja oddech. To właśnie w tej aurze zanurzenie się w gorącej wodzie basenów termalnych smakuje najlepiej. Do tego podwodne masaże wodne sprawiają, że ciało wypoczywa i napełnia się nową energią prosto z wnętrza ziemi. W razie potrzeby w każdej chwili można rozgrzać się grzanym winem, herbatą, kawą lub przekąsić coś pysznego. W odległości kilu kroków od basenów znajdują się restauracja i bar.

Termy nie tylko zimą

Latem, kiedy ogrzewa nas gorące słońce Termy Czechy blisko Cieszyna oferują również baseny z nieco chłodniejszą wodą. Możemy wybrać basen z temperaturą najlepszą dla naszego ciała, zgodnie z własnymi upodobaniami. Jeżeli nie mamy ochoty na ciepłe masaże wodne, możemy je zamienić na przestrzeń do pływania. I tutaj, po wysiłku sportowym w pełnym słońcu również możemy udać się do baru po zimne piwo i wino lub orzeźwiający sok. Wszystko to nadal w pięknym górskim klimacie, w otoczeniu natury, zieleni i śpiewu ptaków.